0416 2148488 | [email protected]

Meclis Başkanı Bozer, Gap Gazeteciler Birliği Heyetini Kabul Etti

Bozer: "sorunsuz Ülke Yok... Her Zaman Daha Güzeli Yakalamak İçin Çalışıyoruz".

 

Kuzey Kıbrıs Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, Zeynel Abidin Kıymaz başkanlığındaki GAP Gazeteciler Birliği ve bazı bölge temsilcileri ile genel yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

KIYMAZ: "ULUSLARARASI ALANDA KABUL GÖRME MÜCADELENİZDE YANINIZDAYIZ"

Kıymaz, kabulde yaptığı konuşmada 1963-74 yılları arasında Kıbrıs'ta yaşanan acıları yakından hisseden ve askerlik şubelerine koşan bir neslin çocukları olarak, KKTC'nin uluslararası alanda da kabul görmesi mücadelesinde de KKTC'nin yanında olduklarını söyledi.

Kıymaz gazeteciler olarak GAP bölgesinin sorunları yanında dünya gündemiyle ilgili gelişmeleri, demokratik değerler ve insan haklarına hassasiyet çerçevesinde ele aldıklarını belirterek, KKTC'de de demokratik işleyiş olması ve yönetimi belirleyenin halk olmasını olumlu karşıladıklarını anlattı.

Kıymaz ayrıca, Türkistan'da Urumiçi'nde Türklere karşı girişilen barbarlığı 1960-1974 yılları arasında rumların Türkllere yaptığı vahşetin bir benzerini Çinliler doğu türkistan Türklerine bu gunlerde yaptıklarına dikkat çekerek Çin zulmunu kınadığını bildirdi.

BOZER: "ENFORMASYON ÖNEMLİ"

Meclis Başkanı Bozer de konuşmasında, bilgi çağında doğru, gerçekçi, bilgiye ulaşma ve geleceğe dönük vizyon koyabilme adına enformasyonun önemine değindi.

Yaklaşık 30 yıldır GAP bölgesine süren yatırımların sonuçlarının kısa süre içinde alınacağına inandığını kaydeden Bozer, Güneydoğu insanının çalışkan olduğunu ve "kayıp yıllarını" telafi ederek, tarihsel zenginliğini de kullanarak turizm ve sanayi alanında gelişmelere imza atacağını ifade etti.

Bozer, KKTC'de de sorunlar bulunduğunu ama sorunsuz ülke olmadığını da söyleyerek, her zaman daha güzeli yakalamak için çalıştıklarını bildirdi.

Kabulde karşılıklı hediye takdimleri de yapıldı. Gap gazeteciler birliği heyetiyle hatıra fotoğrafı çekımıyle bırlıkte meclis salon ve çalışmalarıda yerınde incelendi ve bilgiler alındı.