Slide 1

Nesrin Osmanova İspova/Nesrin Sipahi Kıratlı ‘GAP GAZETECİLER BİRLİĞİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM’

Bulgaristan Türk aydınlarından araştırmacı-yazar Nesrin Sipahi Kıratlı GAP Gazeteciler Birliği genel başkanı Zeynel Abidin kıymaz’a bir mektup göndererek GAP Gazeteciler Birliği cemiyetinin Türk dünyasının sorunlarına ve İsmailbey Gaspıralı sempozyumuna verdiği destekten dolayı teşekkür ederek şunları söyledi ‘..GAP Gazeteciler Birliği heyetiyle Bartın’da tanışmış olmak ve türk dünyasının meselelerine bu denli duyarlı olan heyetinizle tanışmak beni oldukça mutlu etti. Sempozyum’da söz alan genel başkan Zeynel bey ve genel sekreteriniz Fahrettin bey İsmailbey Gaspıralının Türk dünyasına etkilerinden uzun uzadıya bahsettiler, hepimiz o bilgilerden istifade ettik lakin burada Bulgaristan Türkleri üzerindeki etkilerden yeterli bir şekilde bahsedilemedi, ben şumnuda yaşan sıkıntıları bire bir bilen birisi olarak şu bilgileri sizlerel paylaşmak istiyorum İsmail Gaspıralı Kırımda doğmasına rağmen sadece Kırım Türklerinin değil, tüm Türk dünyasının da düşünce insanıdır.Türk Dünyasına tesirleri üzerinde sıkça durulmuş ancak Bulgaristan Türklerine etkisi yeterince incelenmemiştir.

Slide 1

A.Ü.ÜNİVERSİTESİ YÖNETİMİNDEN GAZETEMİZE ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ Kıymaz:ÜNİVERSİTE GELİŞTİKÇE ADIYAMANDA GELİŞİR

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prf.Talha Gönüllü ,Rektör yardımcıları ve Genel sekreterden oluşan heyet gazetemizin yeni adresini ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulundular. Rektör Gönüllü ziyarette Üniversitede son yıllarda başlatılan çalışmalar hakında’da gazetemiz imtiyaz sahibi Zeynel Abidin Kıymaz’a bilgiler verdi

Slide 1

Yeni Türkiye Sivil Tavır Paneli Yankı Uyandırdı ‘MUHALEFET VARSA DEMOKRASİ VARDIR’

Habererk dergisi tarafından organize edilen YENİ TÜRKİYE SİVİL TAVIR paneli Gaziantep Royal Otel toplantı salonunda yapıldı.

Slide 1

Ganire Pashayeva Adıyaman'a Davet Edildi

Kardeş Azerbaycan parlamentosunun en popüler milletvekili Ganire Pasheyeva GAP Gazeteciler Birliği tarafından Adıyaman'a davet edildi.

Slide 1

İsmail Bey Gaspıralı Sempozyumunda GAP Gazeteciler Birliği Göz Doldurdu

Türk dünyasının önemli fikir adamı ve gazetecisi İsmail Bey Gaspıralıyı anma Sempozyumu’nda GAP Gazeteciler birliğine ayrılan ikinci gün birinci oturumda konuşulanlar toplantıya damga vurdu.

Slide 1

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Z.Abidin KIYMAZ ‘GASPIRALI BU GÜN DAHA İYİ ANLAŞILIYOR’

İsmail Gaspıralı Gazetecilik ve İnsan Hakları Ödülü sahiplerini buluyor. Yüzelli yıl önce çıkardığı gazetelerle Asya’dan-Avrupa’ya geniş bir coğrafyada fikirleri düşünceleri konuşulan kırımlı düşünür fikir adamı İsmail Gaspıralı adına düzenlenecek Gaspıralı sempozyumuyla Türk Dünyası’nı Bartın’da buluşturuyor.

Slide 1

GAP Gazeteciler Birliği'nden Nikos Anastasiadis ile Ban Ki Moon'a mektup

GAP Gazeteciler Birliği, KKTC Ledra Palace Sınır kapısında bulunan Birleşmiş Milletler Karargahına BM genel Sekreteri Ban Ki Moon ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasşiadis'e teslim edilmek üzere birer mektup verdi.

Slide 1

Başsavcısı Özel’e GAP Gazeteciler Birliğinden Hayırlı Olsun Ziyareti

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Mardin Gazeteciler Cemiyeti başkanı Mehmet Çelik ve GAP Gazeteciler birliği genel yönetim kurulu üyesi Mustafa Ayhan bir müddet önce yayınlanan kararname ile Mardin Başsavcılığı görevine atanan Mehmet Özel’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Slide 1

Turizmci Meral Günay GAP TURLARI GELİŞTİRİLEBİLİR

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Marmaris’te Turizm işletmecisi Meral Günay GAP turlarının daha iyi bir şekilde organize edilmesiyle bölgeye daha çok sayıda turistin geleceğini söyledi.

Slide 1

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan “Arazilerimiz Suya Kavuşacak”

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan yapımı devam etmekte olan sulama ve içme suyu projeleriyle Adıyaman’ın 50 yıllık su ihtiyacının cazibeli olarak sağlanacağını ifade etti. GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’ı, TBBM’de meclis çalışma ofisinde kabul eden Erdoğan yapılan çalışmaların ve sürdürülen projelerle ilgili Kıymaz’a bilgiler verdi.

Slide 1

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin KIYMAZ ‘YÜREĞİMİZ YANDI, BAŞIMIZ SAĞOLSUN’

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin KIYMAZ Manisa’nın Soma ilçesinde Maden ocağında meydana gelen elim kaza sonucu yüzlerce işçinin hayatını kaybetmesinden derin üzüntü duyduğunu söyledi.

Slide 1

GAP OSCARLARI MUHTEŞEMDİ

Türkiye’nin en önemli ödül organizasyonlarından olan, GAP Gazeteciler Birliği’nin düzenlediği 11. Uluslararası GAP Oscarları ödül töreni şanına yakışır bir şekilde tamamlandı.

Foto Galeri

Fotoğraf Galerisi

Size Ulaşalım