Slide 1

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu KURULTAY SEÇİMDEN SONRA

AK Parti teşkilat başkan yardımcısı Adıyaman AK Parti eski milletvekili Mahmut Göksu GAP Gazeteciler Birliğini ziyaret etti.

Slide 1

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Kıymaz ‘ OSMANLICA ZORUNLU DERS OLARAK OKUTULMALI’

Afyonkarahisar Oğuz Boyu Türkmenler ve Yörükler Derneğinin geleneksel olarak düzenlediği Uluslar arası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şöleni programında konuşan GAP Gazeteciler Birliği Genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz Türk dünyasının içinde bulunduğu durum hakkında geniş bilgiler verdi. 300 milyon Türk dünyasının temel sorunlarından biri ortak dil ve yazı olduğunu ifade eden kıymaz son günlerde tartışma konusu olan okullardaki Osmanlıca okutulması meselesine de değinerek Osmanlıcanın okullarda seçmeli değil zorunlu ders olarak okutulmasının hatta bunun bütün Osmanlı coğrafyasında Türk topluluklarında kampanya ile okutulması desteklenmesi gerektiğini söyledi. Kıymaz konuşmasında şunları söyledi ‘’… ikinci Abdulhamithanın tahtan indirilmesi sonrasında yaşadığımız birinci Cihan harbi sonrasında Türkler mağlup devletler arasında sayılarak, vatan topraklarının haraç mezat ehil olmayan heyetler tarafından batılı emperyalistlere peşkeş çekildi. İngilizler İstanbul limanından gemilerini sessizce çekerken bize Lozan’da ve sonrasında yazı dili hilafet vb konularda dayatmalarda bulundular. Bizi cephede yenemeyenler barış masasında milletimizi bölmek için bu gün 300 milyon olan Türk topluluklarının bir kısmına Latin harfi bir kısmına krıl bır kısmına Arap bir kısmına da Çin harfleri dilleri dikta ederek bizi biri birimizden anlaşamayan topluluklara dönüştürdüler. Bu yaşadığımız travma tesadüf değil Moskova da uçakta bir Özbek bir tatar bir Türkmen bir Halepli bir Peçenek bir araya geliyoruz ve maalesef biri birimizle İngilizce anlaşmaya çalışıyoruz. Osmanlıca öğrenirsek binlerce yıllık mirasımızla arşivimizle birikimimizle tarihimizle yüzleşeceğiz, dedelerimizin mezar taşlarının okunması onların tapularını mülklerini ve mirasını bize hatırlatacaktır.

Slide 1

Alperen Ocakları Besni Başkanı Mustafa Unuturum “TÜRKİSTANLI KARDEŞLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM”

GAP Gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz Besin Alperen Ocakları başkanı Musatfa Unuturumu ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Unuturum ‘..Türk dünyası öksüz dünyada en çok Haksızlığa uğrayan millet biziz ama her sene ermeni soykırımı diye bizi yargılıyorlar’ dedi. Unuturum konuşmasında şunları söyledi ‘… Zeynel beyi ve GAP Gazeteciler birliği cemiyetinin faaliyetlerini yakında takip ediyorum, bu gün doğu Türkistanlı kardeşlerimiz Çinde ağır zülüm altındalar sudan sebeplerle her gün öldürülüp satırla doğranan kardeşlerimizin hali bizleri derinden üzüyor, Türk hükümeti İslam konferansı ve Avrupa birliği olaya el atmalı, Çin zulmünden kaçıp Taylanda sığınan 300 Türkün Türkiye’ye iade edilmesi için hükümetin acil girişimde bulunması lazım, kardeşlerimize sahip çıkmamız gerekir, basında bu mesele sıcak tutulmalı ‘dedi.

Slide 1

GAP Gazeteciler Birliği yönetim Kurulu Üyesi İsmail Türk Türkistanlı Kardeşlerimize Yardım Edelim

Genel merkezi Adıyaman’da bulunan bölgesel GAP Gazeteciler birliği Genel yönetim kurulu üyesi ve habererk yayın yönetmeni İsmail Türk bir basın açıklaması yaparak Çin zulmünden kaçıp Türkiye’ye sığınan Türkistanlılara sahip çıkarak acil yardım yapmalıyız dedi.

Slide 1

Yamanspor Külüp Başkanı Abdurrahman Vural ‘Türk Sporuna Yeni Yıldızlar Kazandırıyoruz’

Adıyaman 1.amatör ligi A grubunda playoof mücadelesi yapan Yamanspor kulüp başkanı Abdurrahman Vural takımın yıldız oyuncusu ve gol kralı 20 yaşındaki forvet oyuncusu İrfan Mart’la beraber GAP Gazeteciler Birliği genel merkezini ziyaret ettiler.

Slide 1

DÜNYA TURİZMİ İZMİR'DE BULUŞTU TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI BAŞLADI

Güneydoğunun incisi kadim medeniyetler şehri Adıyaman'ın Partner il olduğu Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı görkemli bir törenle başladı.

Slide 1

Azerbaycan Bakü milletvekili Ganire Pasheyeva ‘Sanatçıları Projeye Destek Çıkmaya Davet Ediyorum’

Azerbaycan Bakü milletvekili Ganire Pasheyeva GAP bölgesinde sinemaya duyarlı sanatçıları Hazar kısa filim yarışmasına katılmaya davet etti.

Slide 1

Nesrin Osmanova İspova/Nesrin Sipahi Kıratlı ‘GAP GAZETECİLER BİRLİĞİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM’

Bulgaristan Türk aydınlarından araştırmacı-yazar Nesrin Sipahi Kıratlı GAP Gazeteciler Birliği genel başkanı Zeynel Abidin kıymaz’a bir mektup göndererek GAP Gazeteciler Birliği cemiyetinin Türk dünyasının sorunlarına ve İsmailbey Gaspıralı sempozyumuna verdiği destekten dolayı teşekkür ederek şunları söyledi ‘..GAP Gazeteciler Birliği heyetiyle Bartın’da tanışmış olmak ve türk dünyasının meselelerine bu denli duyarlı olan heyetinizle tanışmak beni oldukça mutlu etti. Sempozyum’da söz alan genel başkan Zeynel bey ve genel sekreteriniz Fahrettin bey İsmailbey Gaspıralının Türk dünyasına etkilerinden uzun uzadıya bahsettiler, hepimiz o bilgilerden istifade ettik lakin burada Bulgaristan Türkleri üzerindeki etkilerden yeterli bir şekilde bahsedilemedi, ben şumnuda yaşan sıkıntıları bire bir bilen birisi olarak şu bilgileri sizlerel paylaşmak istiyorum İsmail Gaspıralı Kırımda doğmasına rağmen sadece Kırım Türklerinin değil, tüm Türk dünyasının da düşünce insanıdır.Türk Dünyasına tesirleri üzerinde sıkça durulmuş ancak Bulgaristan Türklerine etkisi yeterince incelenmemiştir.

Slide 1

A.Ü.ÜNİVERSİTESİ YÖNETİMİNDEN GAZETEMİZE ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ Kıymaz:ÜNİVERSİTE GELİŞTİKÇE ADIYAMANDA GELİŞİR

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prf.Talha Gönüllü ,Rektör yardımcıları ve Genel sekreterden oluşan heyet gazetemizin yeni adresini ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulundular. Rektör Gönüllü ziyarette Üniversitede son yıllarda başlatılan çalışmalar hakında’da gazetemiz imtiyaz sahibi Zeynel Abidin Kıymaz’a bilgiler verdi

Slide 1

Yeni Türkiye Sivil Tavır Paneli Yankı Uyandırdı ‘MUHALEFET VARSA DEMOKRASİ VARDIR’

Habererk dergisi tarafından organize edilen YENİ TÜRKİYE SİVİL TAVIR paneli Gaziantep Royal Otel toplantı salonunda yapıldı.

Slide 1

Ganire Pashayeva Adıyaman'a Davet Edildi

Kardeş Azerbaycan parlamentosunun en popüler milletvekili Ganire Pasheyeva GAP Gazeteciler Birliği tarafından Adıyaman'a davet edildi.

Slide 1

İsmail Bey Gaspıralı Sempozyumunda GAP Gazeteciler Birliği Göz Doldurdu

Türk dünyasının önemli fikir adamı ve gazetecisi İsmail Bey Gaspıralıyı anma Sempozyumu’nda GAP Gazeteciler birliğine ayrılan ikinci gün birinci oturumda konuşulanlar toplantıya damga vurdu.

Foto Galeri

Fotoğraf Galerisi

Size Ulaşalım